מה באמת חשוב באתר הוורדפרס שלך?

הדברים החשובים ביותר באתר הוורדפרס שלכם

נכון, לרובנו נראה במבט ראשון כי הדבר הכי חשוב באתר הוא שהאתר יהיה מעוצב יפה, שיהיו תמונות מדהימות, שיהיה לו רעיון ייחודי ושהוא יהיה ממותג ככה שכל מי שנכנס אליו לא ירצה לשכוח אותו… ואז אנחנו מתעוררים מהחלום ומגלים שמה שבאמת משנה למנועי החיפוש ובראשם גוגל זה בכלל דברים אחרים.

בפועל, גוגל לא יתפעל מהאתר המרהיב שלכם אבל הוא כן יתלהב ויעלה לכם את הדירוג מכל מיני פעולות טכניות ומשמימות שהמבקר הממוצע באתר לא יראה אבל בפועל יעלו לכם את הדירוג.

פעולות כמו- כתיבת תיאורים לכל עמוד ותמונה באתר (מאחורי הקלעים), עבודה מסודרת לפי מילות מפתח, סידור הכותרות של המאמרים באתר ועוד הרבה דברים שבאמת כל אחד מהם יותר משעמם מהשני.

אבל מכיוון שהפעולות המשמימות הללו יביאו את האתר שלכם לדירוגים יותר גבוהים בגוגל אנו ממליצים לכם לא לזלזל בהן. אם לא תפנימו את העקרונות הבסיסיים של "מאחורי הקלעים" בקידום אתרים האתר שלכם לא ימריא גם אם הוא יהיה הכי יפה ומגניב בעולם.

ברשימה הבאה נציג כמה מהרעיונות הבסיסיים ביותר שיעזרו לאתר שלכם לבלוט במנועי החיפוש לעומת אתרים מקבילים אליו שלא יבצעו את המהלכים שמופיעים ברשימה:

בלי כתיבת תכנים איכותיים לא יעזור שום דבר לאתר שלכם

גם אם האתר שלכם יהיה בנוי ומסודר בצורה מושלמת "מאחורי הקלעים", אם לא תשלבו את הצד הטכני ביחד עם תוכן ייחודי האתר לא יקודם בצורה אפקטיבית משום שהוא יהיה משעמם וחסר ערך.

תוכן איכותי צריך להיות מעניין ולהכיל בתוכו מילות מפתח וביטויים אסטרטגיים שיסייעו לכם לקדם את האתר. התוכן צריך להיות ידידותי ומובן לקריאה. הנושא של מילות מפתח בתכנים הוא נושא מעט טריקי משום שלפעמים שוכחים שבסופו של יום אנשים רגילים יקראו את התכנים שלכם ולכן עליכם לכתוב תכנים שמיועדים בראש ובראשונה לקריאה אנושית ולא תכנים שמכוונים לסריקה של מנועי חיפוש.

קישורים פנימיים בתוך האתר וקישורים חיצוניים שיובילו אל האתר שלכם

נרצה לגרום לאתרים שמדורגים גבוה לקשר לאתר שלנו בכדי להראות לגולשים ולגוגל שהאתר שלנו הוא אתר מעניין ומוביל שניתן למצוא בו אינפורמציה מועילה. בנוסף, נרצה לקשר בין הדפים השונים בתוך האתר שלנו. הקישורים בתוך האתר צריכים להתבצע בצורה מידתית ועניינית ולא בצורה מוגזמת שבה כל דף מקשר למאה דפים אחרים באתר.

כתבו שמות וכותרות לתמונות שמופיעות באתר שלכם

גוגל מייחס חשיבות לתמונות שמופיעות לכם באתר ולכך שהסברתם מה מופיע בהן. התמונות שלכם באתר צריכות לכלול תיאור חיצוני שהמבקרים באתר רואים וגם תיאור "מאחורי הקלעים" שיסייע לאופטימיזציה של האתר ויעלה את האתר במנועי החיפוש.

הדגישו מילות וביטויי מפתח אסטרטגיות

"מאחורי הקלעים" של האתר ניתן לדרג את הכותרות המופיעות בכל עמוד לפי סדר חשיבותן מ-H1 עד H6. פעולה זאת היא בגדר חובה ועליכם לחלק כל מקום באתר שיש בו תכנים לפי כותרות וכותרות משנה.

שתפו מאמרים חדשים ברשתות החברתיות

בחלק זה חשוב לא ליפול למלכודת העודף יחץ. שימו לב כי אתם לא ממאיסים את עצמכם על החברים והחברות שלכם ברשתות החברתיות. אל תשתפו מאמרים שכתבתם כל שעתיים כי יתחילו להתעלם מכם ולא תוכלו לקנות את אמון הקהל בחזרה.

בנוסף, שתפו דברים מעניינים שראיתם מתחום התמחותכם גם אם הם לא יצאו ישירות מהאתר שלכם. הקהל שלכם יעריך זאת וישתף בחזרה את מה שאתם משתפים.

לסיכום, כדי לא לשעמם אתכם יותר מדי ☺ בחרנו שלא להיכנס לרזולוציות טכניות מדי בפוסט זה ורק לתת סקירה קצרה לגבי מהלכים שיסייעו לאתר האינטרנט שלכם לבלוט מעל שאר המתחרים בקטגוריה.

קידום אתרים בכלל וקידום אתרי וורדפרס בפני עצמו הוא תחום עם מספר רב של כלים ושיטות שונות שאמורים לסייע לאתר שלכם לבלוט מעל האחרים. בסופו של דבר גוגל מייחס חשיבות למאות גורמים שונים בכדי לקבוע את דירוג האתר שלכם. בין הגורמים ניתן למנות את ותק הדומיין שלכם, כמות התוכן המועתק/גנוב שמופיע באתר שלכם, תיאורים "מאחורי הקלעים", כמה האתר פעיל מבחינת שינויים שמתרחשים בו ועוד פרמטרים רבים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתיבת תגובה

סגירת תפריט