מה זה UI/UX ולמה זה חשוב בבניית אתרי אינטרנט?

מה זה UI/UX ולמה זה חשוב בבניית אתרי אינטרנט?

מה זה ui/ux

אחד המושגים החמים התחום בניית אתרים אינטרנט בשנים האחרונות. הברה אנשים שנכנסים לתחום אבל לא ממש שוחים בכל המושגים שואלים את עצמם – מה זה ui/ux ? בדיוק בסוגייה זאת עוסק המאמר. לאחר שתקראו את המאמר תוכלו להבין מה עומד מאחרוי המושג ולמה כל כך חשוב להתעקש שהאתר שלכם יענה על הסטנדרטים הנהוגים בענף כדי לספק חוויית משתמש נוחה לגולשים.

מה זה ui/ux

UI- User Intrface

אם נרצה לתמצת את המושג הזה למשפט אז ניתן לומר כי UI הוא מה שגורם לעיצוב האתר או המוצר שלכם להיראות טוב בעיני הלקוחות שלכם. הרעיון הוא להשפיע על התחושה של הצרכנים כשהם נחשפים למוצר שלכם- המוצר יכול להיות: תוכנה, אפליקציה, אתר אינטרנט, או כל מוצר דיגיטלי אחר שאתם יכולים להעלות על הדעת.

תחת שתי האותיות הקטנות האלה UI יש אחריות רבה להצלחת האתר שלנו ויש נגיעה בתחומים כמו עיצוב גרפי ומיתוג שנועדו לבדל את האתר שלנו ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר לעומת האתרים המתחרים שלו.

UX- User Experience

בקיצור- חוויית משתמש אשר אחראית על האתר שאנו מציעים ללקוחות שלנו להיות ידידותי ונוח לשימוש. חוויית המשתמש יכולה לבוא לידי ביטוי במגע מול החברה, מוצריה והשירותים שהיא מספקת. למרות שמבחינה תיאורטית מדובר במושג כללי כיום כשמשתמשים במושג זה מתייחסים ברוב המקרים לחוויית המשתמש בעידן הדיגיטלי.

חברות שרוצות באמת להשקיע בחוויית המשתמש יעשו זאת באמצעות תהליך מעמיק שיכלול-מחקר אודות קהל היעד, פיתוח אלמנטים שונים וביקורת על האופן שבו הם משפיעים על הצרכנים. כל התהליך המייגע הזה אמור להחזיר את הכדור לשלב העיצוב שיבוצע בהתאם למחקר המקדים ויענה על הצרכים העכשוויים והעתידיים מבחינת שיווק.

עיצוב אתרי אינטרנט

כיום אין ויכוח על כך שעיצוב אתר האינטרנט הינו שלב קריטי לצורך משיכת הלקוחות שלכם. המותגים והעסקים הרציניים היום מודעים לכך שהם חייבים להחזיק בנוכחות משמעותית באינטרנט וברוב המקרים האתר הוא העוגן המרכזי לנוכחות באינטרנט.

עולם העיצוב וחוויית המשתמש בנוי סביב ההבנה כי אתר מוצלח מורכב ממאות אם לא אלפי פרטים קטנים שישפיעו בסופו של דבר על הצלחת העסק שלנו. למשל, אם האתר שלנו איטי מדי, אם קשה להתמצא בו, אם יש לאתר או לאפליקציה שלנו עיצוב ישן אז לכל אחד מהגורמים הללו יש השפעה לרעה על סיכויי האתר שלו להשיג את מטרותיו.

מעצב/ת אתרים מקצועי/ת יוודא שכל הקצוות סגורים החל מגודל הפונט, הצבעים באתר, רמת הניגודיות והגרפיקה וכך יהפוך את האתר לאטרקטיבי ויגדיל את כמות המבקרים שמגיעים אליו. העיצוב של האתר אמור לקחת בחשבון את קהל המטרה ואת ההשפעות של משתנים דמוגרפיים כמו גיל, תעסוקה, תחביבים וכד'.

 

אז איך בפועל העיצוב של האתר ישפיע על הפעולות שמבוצעות בו?

מבחינה אסטרטגית כשאנחנו מעצבים אתר אנחנו צריכים להבין איזה מטרות אנחנו רוצים להשיג ולעצב בהתאם לכך. אתרים יעוצבו אחרת בהתאם ל"מטרת העל" שלשמם הוקמו- קניית מוצרים, איסוף כתובות אימייל, בלוג וכד'.

כל תהליך העיצוב של האתר צריך להתבצע כך שהמהלכים העיצוביים יניעו את הגולשים להשיג את המטרה שלשמה האתר קיים. מחקרי שוק, שאלונים אונליין וקבוצות מיקוד של לקוחות פוטנציאליים יכולים לסייע לנו להבין על מה לשים את הדגש בתהליך העיצוב.

מה זה UI/UX – סיכום

בין אם אתם בעלי רקע בעיצוב ובניית אתרים או שאתם רק נכנסתם אתמול לתחום זה, תחום חוויית המשתמש וממק המשתמש הינם תחומים קריטיים להצלחתכם בתחום זה.

בסופו של דבר, אם תרצו לרצות את הגולשים באתר לא תוכלו להתעלם מחשיבות העיצוב בתהליך בניית האתר. יהיה עליכם להחליט האם אתם מעוניינים לקחת קורס עיצוב גרפי  ולעשות זאת בעצמכם או לפנות לחברה מקצועית שתעשה עבורכם את פעולות העיצוב.

חברת בניית אתרים מקצועית צריכה להיות מסוגלת לחבר בין הצרכים הפונקציונאליים לעיצוב אטרקטיבי בכדי להשיג את המיטב מהאתר החדש שלה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתיבת תגובה

פוסטים אחרונים

דף הפייסבוק שלנו

למידע נוסף Rosh Digital

רוצה לדעת עוד על שיווק דיגיטלי?

כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על שיווק דיגיטלי. דברו איתנו ונפרסם מאמרים נוספים על מה שמעניין אתכם.

מאמרים נוספים

סגירת תפריט