שיווק באינטרנט לעסקים- איך לשווק את העסק?

שיווק באינטרנט לעסקים
זמן קריאה: 5 דקות

האפשרויות הבלתי נגמרות הקיימות עבור בעלי עסקים אשר רוצים לקדם את העסק באמצעות שיווק באינטרנט לעסקים יכולות להוביל לבלבול רב ולחוסר מיקוד שיוביל בסופו של דבר לפספוס המטרה שלשמה התחיל תהליך השיווק.

השבוע יצר אתנו קשר לקוח פוטנציאלי אשר התעניין בנוגע לשיווק באינטרנט לעסקים של חנות ה-Ecommerce שלו. תוך זמן לא ארוך בשיחה ניתן היה להבין כי היצע הכלים הבלתי נגמר העומד לרשותו גרם לבלבול רב ולחוסר מיקוד באופן שבו הוא בחר לנהל את שיווק העסק שלו.

במהלך השיחה נזרקו שמות הפלטפורמות והכלים הבאים- SEO, PPC, קידום ממומן בפייסבוק, קידום ממומן בגוגל, פתיחת חנות באמזון ועוד. לטווח הארוך אנחנו בהחלט מאמינים ששיווק העסק באינטרנט חייב להיות מגוון ורחב. כמו שג'ף בזוס מייסד אמאזון אמר פעם "בכל מקום שהלקוחות שלי נמצאים אני אדאג לשווק את העסק שלי".

ג'ף בזוס- מייסד אמאזון
ג'ף בזון מייסד אמזון- "איפה שהלקוחות שלי נמצאים אדאג לשווק את העסק שלי."

 

למרות זאת, ההבדל בין עסקים קטנים ובינוניים אשר נמצאים בלחצים כלכליים כמעט על בסיס קבוע לעומת חברות גדולות שיש באפשרותן מרחב תמרון גדול יותר הוא הבדל עצום. אנחנו מאמינים כי הדרך הנכונה לבצע את השיווק באינטרנט לעסקים היא באמצעות כיבוש יעדים ממוקדים והתמחות בפלטפורמות מצומצמות ורק לאחר שלומדים לנצל אותן בצורה איכותית להמשיך לשאר הפלטפורמות.

במאמר זה נציג כמה מהשיטות הנפוצות הקיימות בתחום השיווק האינטרנטי לעסקים מסוגים שונים.

שיווק באינטרנט לעסקים באמצעות מאמרים באתרים מובילים- שיווק מבוסס תוכן

בעשור האחרון מתרחש בעולם השיווק באינטרנט לעסקים תהליך מעניין ביותר- השתלטות של שיווק מבוסס תוכן על אתרי האינטרנט המובילים בעולם. תהליך זה מאפשר למפרסמים להציג מאמרי תוכן שעשויים לעניין קוראים בהתאם לתכנים שהם קוראים באתר.

שתיים מהפלטפורמות המצליחות ביותר בתחום זה הן טבולה ואאוטבריין. מדובר בשתי חברות ישראליות שנחלו הצלחה מסחררת וחולשות על אתרי התוכן המובילים בעולם החל מ-YNET ועד לאתר של CNN.

בסרטון הבא תוכלו להבין מה זה בדיוק אאוטבריין:


האתגר העומד בפני שתי פלטפורמות אלה הוא לשכנע את העסקים וחברות השיווק להשקיע כספים דווקא בהן ולא בענקיות הפרסום כמו גוגל, פייסבוק, יוטיוב וכד'.

איך נדע האם לעסק שלי כדאי להשקיע משאבי פרסום באאוטבריין ו/או טאבולה?

התשובה מורכבת ותלויה במספר פרמטרים שונים.

ראשית, מה היקף תקציב השיווק העומד לרשותי?

ברוב המקרים אנו רואים כי העסקים בישראל נוטים להשקיע קודם כל בפלטפורמות פרסום כמו גוגל ופייסבוק. רק לאחר שהם משיגים הצלחות ורווחים הם מתקדמים לפלטפורמות ייחודיות יותר כמו פלטפורמות שיווק התוכן.

שנית, מה מטרות הפרסום?

מיתוג העסק ובניית מוניטין לטווח ארוך? או דווקא השגת רווחים קצרים מהיום למחר ללא חשיבה אסטרטגית ארוכת טווח.

אנו סבורים כי ככל שתהליך העבודה מכוון יותר עבור בניית מותג לטווח הארוך ופחות עבור השגת רווחים קצרים, פלטפורמות שיווק התוכן הופכות לרלוונטיות יותר.

אין ספק כי היכולת לפרסם מאמר ב-YNET, WALLA ושאר האתרים המובילים היא יכולת שלא ניתן לזלזל בה ותאפשר לעסק שלך להשיג חשיפה לקהל עצום של גולשים שלא היה נחשף לעסק באמצעות הכלים הסטנדרטיים של קידום אתרים ופרסום ברשתות החברתיות.

בצילום מסך זה תוכלו לראות דוגמא לפרסום מבוסס תוכן באמצעות טאבולה שבוצע באתר YNET:

ynet -taboola
כך נראה בפועל שיווק מבוסס תוכן. דוגמא לפרסום שמתבצע ב-ynet באמצעות טאבולה.

 

בלוג שיווק באינטרנט לעסקים- אם כבר בא לך לכתוב, אז למה לא לכתוב באתר שלך?

אין מה לעשות, בסופו של דבר כמה שמדובר בעבודה סיזיפית ומייגעת שמניבה תוצאות רק לטווח הארוך – כתיבת בלוג איכותי באתר האינטרנט שלך היא עדיין אחד הכלים הטובים ביותר לקידום האתר.

להבדיל משיווק מבוסס תוכן באתרים מובילים, עבור מאמרים שכתבתם בבלוג לא תצטרכו להוציא שקל.

אין שום בעיה לכתוב על כל נושא שתרצו (בגבולות הטעם הטוב 😊) וכך לאט לאט הבלוג שלכם יהפוך לבלוג ייחודי שבו הכתבות נכתבות בדיוק לפי הסגנון האהוב עליכם ועל קוראי הבלוג ולא לפי תכתיבים שעשויים להתקבל מאתרי התוכן המובילים.

בנוסף, מכיוון שאין מגבלה תקציבית, תוכלו לכתוב כמה שרק תרצו. אם ביכולתכם לכתוב 2 מאמרים בשבוע, אין שום בעיה לעשות זאת. זאת בניגוד לכתיבה עבור האתרים המובילים ששם תוכלו לכתוב רק בהתאם לתקציבי השיווק שלכם.

פורום שיווק באינטרנט לעסקים- תוכלו להפוך למרכז ידע באמצעות הקמת פורום לתחום ההתמחות של העסק שלכם.

למשל, בתחום שלנו, האחת האלטרנטיבות המעניינות האפשריות עבורנו היא פתיחת פורום שיווק באינטרנט לעסקים. למרות שהקמת פורום הינה פעולה פשוטה יחסית מבחינה טכנולוגית עדיין (ביחס לאתרים תדמית ודפים עסקיים בפייסבוק) אין היום המון פורומים או דפי פייסבוק בסגנון פורומים שמשמשים כמענה לסוגיות שמטרידות צרכנים בתחומים שונים.

הקמת פורום מבדלת אתכם באופן אוטומטי משאר המתחרים משום שהפעילות בפורומים הינה פעילות חינמית אשר ממצבת אתכם כעסק המפגין מומחיות בתחומו ומוכן לחלוק מהמומחיות שלו בחינם ובזמן אמת לכל מי שמעוניין לקבל מידע זמין ומהיר לגבי הסוגיות הבוערות ביותר בתחום שלכם.

פורום שיווק באינטרנט
פורום שיווק באינטרנט לעסקים- אחת הדרכים המוצלחות למתג את העסק כעסק בעל מומחיות בתחומו.

 

בנוסף, תהיו בטוחים שאנשים שפעילים בפורום שלכם הם האנשים "המורעלים" ביותר לגבי תחום העיסוק של הפורום. לכן, קיימת היתכנות גבוהה מאוד כי אותם אנשים יגלו עניין ברכישת מוצרים ושירותים ממכם בהמשך התהליך.

מכיוון שהאנשים הפעילים ביותר בפורומים/קבוצות פייסבוק מקצועיות הם האנשים המתעניינים ביותר בתחומים בהם עוסקים הפורומים, תוכלו לקבל מהם שיווק פה לאוזן איכותי ב"חינם". המסרים שתעבירו בפורומים יזכו לתפוצה נרחבת ומהירה משום שהחברים בפורומים הם אנשים שמשקיעים זמן רב בלמידה עבור אותם נושאים ולכן ישמחו לחלוק ולשתף עם מכריהם את המידע שקיבלו ממכם.

שיווק שותפים באינטרנט

אחת הדרכים המועילות ביותר להשגת שיווק מהיר ואיכותי לעסק שמעוניין להתרחב באמצעות שימוש בגורמים חיצוניים.

לשיווק שותפים באינטרנט קיימים שני צדדים- הצד הראשון הינו הצד של המשווקים האינטרנטיים והצד השני הינו הצד של העסקים/חנויות שנהנים מהתנועה שנוצרת כתוצאה ממהלכי השיווק של המשווקים האינטרנטיים.

תופעת שיווק השותפים באינטרנט הינה תופעה שתפסה תאוצה אדירה בשנים האחרונות מכיוון שמדובר בשיטה שבה כולם מרוויחים. אתרים רבים עושים שימוש בשיטת שיווק השותפים והאתר הבולט והמוכר מכולם שעושה שימוש נרחב בשיטה זו הוא אמזון.

הצורך בשיווק העסק/החנות האינטרנטית הינו צורך שהיה קיים מאז ומעולם אך באמצעות שיטת שיווק השותפים תהליך שיווק החנות האינטרנטית הופך לפשוט ונגיש הרבה יותר מבעבר.

הרעיון הוא פשוט, במקום שהחנות האינטרנטית (למשל אמזון או איביי) ישקיעו לבדם מאמצים ותקציבים נרחבים עבור פרסום החנות, חברות מסוג זה מאפשרות כמעט לכל מי שרוצה להפוך לשותף תמורת הפניית תנועה לאתר שלהם והתגמול שהן מציעות תמורת הפניית התנועה ניתן בצורה של תשלום אחוזים מגובה העסקה שבוצעה.

שיווק שותפים
שיווק שותפים-  Win win situation.

 

לצורך פשטות ההסבר ניתן להציג דוגמא לאופן שבו תחום זה מתנהל. נניח שאני רוצה להיות בתכנית השותפים של אמזון, אני יכול לפתוח חנות אינטרנטית או אתר אינטרנט שיתמחה בקטגוריה מסוימת שאמזון מוכרת.

affiliate amazon
בחלק התחתון של האתר של אמאזון מוצג קישור שבאמצעותו תוכלו לקחת חלק בתכנית השותפים של אמזון.

 

נניח שהקטגוריה שבחרתי היא נעלי ספורט לנשים, באתר שלי אדאג להציג את כל המידע שעשוי לעניין ולמשוך גולשות רלוונטיות לתחום זה. כעת כל שנשאר לי הוא לקדם את האתר בצורה מקצועית ומוצלחת למיקומים גבוהים בגוגל ובשאר הפלטפורמות השונות הקיימות באינטרנט.

לאחר שקידמתי את האתר אוכל לקשר את הגולשות שמגיעות לאתר שלי לדפי המוצרים הרלוונטיים באמזון. לאחר שהגולשות יבצעו רכישה באמזון שהתקבלה בעקבות ההפניה שלי אוכל להפיק רווחים בהתאם לגובה העסקה ולאחוז שקבעתי עם אמזון במועד ההתקשרות הראשוני.

לסיכום, במאמר זה הראנו לכם מספר אלטרנטיבות אפשריות לשיווק העסק באינטרנט. כל אחת מהאלטרנטיבות שהוצגה במאמר הינה עולם ומלואו ובכדי להפיק ממנה תועלת יש להשקיע זמן למידה רב ולהתמחות בכלים הדרושים שיסייעו לכם להתבלט לעומת המתחרים שמשתמשים בכלים אלה. מקווים שקיבלתם כיווני מחשבה חדשים לשיווק העסק באינטרנט.

דברו איתנו אם תרצו לקבל ייעוץ בתחומים אלה או בתחומים דומים 😊

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

כתיבת תגובה

פוסטים אחרונים

דף הפייסבוק שלנו

למידע נוסף Rosh Digital

רוצה לדעת עוד על שיווק דיגיטלי?

כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול על שיווק דיגיטלי. דברו איתנו ונפרסם מאמרים נוספים על מה שמעניין אתכם.

מאמרים נוספים

סגירת תפריט